recenzie, rodičovstvo

Aby ste si všetky dôležité míľniky zapamätali

Pri mojich štyroch deťoch som sa naučila toho veľa o živote. Jednou z hlavných právd je, že deti rastú príliš rýchlo. Tak veľmi som si chcela zapamätať všetky tie dôležité veci – prvý úsmev, prvý zúbok, prvé slovo, prvé krôčiky, … Ono sa to ešte ako-tak dalo pri prvom dieťati, kedy som si tieto veci poctivo zapisovala. Lenže ako detí pribúdalo, bolo času menej a menej a akosi som nestíhala. Nehovorím, že je to životne dôležité, no je pekné mať pamiatku na tieto významné kroky v živote našich detí.

Okrem rôznych knižiek tipu „Prvý rok nášho dieťatka“ sú dnes aj iné možnosti, ako si uchovať tie dôležité míľniky našich drobcov. Jednou z nich sú míľnikové kartičky. Milé obrázkové kartičky, s ktorými odfotíte vaše dieťatko a vaša spomienka tak zostane navždy zachovaná.

Ja som tieto kartičky objavila dosť neskoro pre nás, keďže náš najmladší už má 1,5 roka. Hľadala som však nejaký vhodný darček pre bábätká, ktoré sa narodili našim známym. Chcela som niečo milé a originálne. Vtedy som si spomenula, že som niekedy niekde videla míľnikové kartičky, ktoré dokonale spĺňali moju predstavu o takomto darčeku.

Míľnikové kartičky sú zabalené v obrázkovej papierovej škatuľke a samotné kartičky sú krásne, pestré a s obrázkami zvieratiek (musela som dávať pozor, aby mi ich deti nevzali, kým som fotila, lebo sa im nesmierne páčili niektoré zvieratká na kartičkách:).

Celý set míľnikových kartičiek pre prvý rok života dieťatka stojí 13Eur, čo je porovnateľné s knižkami pre prvý rok dieťatka. Veľmi sa mi páčili aj Tehotenské míľnikové kartičky, tie však momentálne nemám kde a ako využiť, ani nimi koho obdarovať:) Kartičky sa dajú kúpiť aj v českej verzii.

V poslednom čase (respektíve odkedy mám svoju značku handmade výrobkov) sa tiež snažím zaujímať o príbeh, ktorý sa skrýva za rôznymi zaujímavými výrobkami. Zistila som, že Míľnikové kartičky sú dielom dvoch šikovných oteckov (až do poslednej chvíle som myslela, že je to projekt nejakej mamičky:).

Obaja „míľnikoví“ ockovia pracujú spoločne v oblasti IT a približne v rovnakom čase sa stali prvýkrát otcami. Vhupli teda do sveta všetkého rodičovského a detského, spolu s manželkami hľadali tie najlepšie vecičky pre svojich drobcov. Zistili, že im chýba produkt podobný míľnikovým kartičkám, tak im napadlo vyrobiť si ich sami. A tak vznikli Milniky.sk🙂 Prezradím, že ockovia nezaspali na vavrínoch a už chystajú ďalšie zaujímavé produkty.

„Míľnikom“ a ich rodinkám držím palce v ďalšej tvorbe a prajem veľa spokojných zákazníkov!

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *