knihy a filmy

Kniha „Ako začať“

Knihu „Ako začať (robiť ťažké veci tam, kde práve si)“ som lúskala síce dlhší čas (čítanie knižiek pri troch deťoch je vždy beh na dlhú trať:), ale myslím, že to stálo za to. Dostala som sa k nej vďaka programu Knihovnička internetového kníhkupectva Kumran.

Hoci je knižka určená skôr tínedžerom a ja už mám toto obdobie dosť dávno za sebou, predsa len som si v knihe našla niečo pre seba. Vlastne vždy, keď som sa dostala k jej čítaniu, oslovila ma nejaká myšlienka, názor, iný pohľad na mnohé veci.
Mám pocit, akoby ma čítanie tejto knihy trošku priblížilo k Bohu, pomohlo mi dívať sa na rôzne veci trochu inak a pripomenulo mi, aké je dôležité zachovať si skromnosť a pokoru aj vtedy (alebo práve vtedy), keď máme pocit, že sa nám skvele darí, že sme samý úspech a šťastie.

Prečítala som veľa knižiek o úspechu a pozitívnom myslení a i keď nechcem knihu „Ako začať“ prirovnávať k tomuto druhu knižiek, predsa len mi v mnohom tento druh literatúry pripomínala. Čo sa mi však najviac páčilo, že tu všetok úspech a dosiahnuté ciele boli s Bohom a cez Boha.

Určite si v tejto knižke nájdu mladí ľudia niečo pre seba. Môžu tu nájsť kopec inšpirácie, zaujímavých príbehov a osobných skúseností iných mladých ľudí, pomôže im odhodlať sa robiť rôzne ťažké veci a dá im praktické rady, ako na to. Túto knižku si jednoznačne odložím a keď budú moje deti v období dospievania, dám im ju prečítať.

Myslím, že keby som ju mala vo svojich tínedžerských časoch, pomohla by mi v mnohom.
Ale ako sa hovorí, nikdy nie je neskoro (ani na robenie ťažkých vecí:).

2 Comments

 1. Jej, predbehla si ma. 🙂
  Tiež mám túto knihu z "knihovničky" a hoci je prečítaná už dosť dlho stále sa neviem dostať k tomu, aby som o nej napísala. Je čas to napraviť. Tak hádam čoskoro…

  Želám veľa radosti a nech sa vám darí – aj robiť ťažké veci. 🙂
  Leti.

  Reply
 2. Leti:) mne tiež dlho trvalo, kým som sa dostala k napísaniu recenzie:) ale konečne som to urobila. Tiež prajem veľa radosti a všetkého dobrého!:)

  Reply

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *