šité bábiky a hračky, šitie

Jednoduchá waldorfská bábika pre bábätko

Pozerám, že je to už takmer mesiac, čo som sem nepridala žiadny príspevok. Nuž, tri deti sú viac ako dve (kto by to bol povedal???:))), ja už nejaký ten týždeň aj pracujem z domu, a okrem toho sme si tiež prešli nejakými tými chorobami.
Ale o inom som chcela napísať.

Keďže sme začali používať látkové plienky (áno, aj o tom napíšem:) a tie ich ceny sú dosť brutálne, rozhodla som sa, že si nejaké ušijem aj sama. Objednala som si materiál, no a pozrite sa, ako to dopadlo:)
Úžasné bambusové froté mi nedalo pokoja, mátalo ma vo dne v noci, rovnako ako aj bambusový aksamit (oboje je úúúúžasne mäkučké, také „ňu-ňu“ a navyše je tam aj podiel organickej bavlny:) a tak som namiesto plienky ušila pre našu trojmesačnú Mušku panáčika-mojkáčika.
Je to vlastne jedna z najjednoduchších waldorfských bábik a šila som ju podľa strihu z knižky „Making Waldorf Dolls„. Celé to trvalo asi polhodinku.
Teším sa, ako si túto mäkulinkú „bábiku“ naša maličká bude mojkať a ožužlávať:) Je ľahko prateľná, takže sa dá v pohode udržiavať v čistote a nemá žiadne tvrdé časti, ktoré by mohli bábätku ublížiť.
Ak by ste chceli takúto bábiku, rada Vám podobnú ušijem:) Pokojne mi teda napíšte na chvilkapremamu@gmail.com.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *