knihy a filmy

Kniha Krátky druhý život Bree Tannerovej (Stephenie Meyerová)

Asi každý fanúšik Twilight ságy pozná aj novelu „Krátky druhý život Bree Tannerovej“ k románu Zatmenie. Autorka Twilight ságy Stephenie Meyerová v tejto knižke vykresľuje osud jednej z novorodených upírok, mladého dievčaťa menom Bree Tannerová.

Keďže som minulý rok podľahla čaru Twilight ságy, jednoducho som neodolala a musela som si kúpiť aj túto knihu.
A veruže som neoľutovala. Zo začiatku som si nebola istá, či ma to bude baviť, no napokon som príbeh mladučkej Bree zhltla doslova na jeden šup.

Príbeh je zaujímavý najmä tým, že dovoľuje človeku nahliadnuť do života novorodeného upíra a vlastne celej armády novorodených upírov, ktorí sa chystajú na boj proti Cullenovcom a Belle.

Bree Tannerová sa počas svojho krátkeho života zblíži s jedným z ďalších upírích novorodencov, Diegom a ich priateľstvo sa čoraz viac prehlbuje, čo prináša do príbehu aj kus romantiky. Inak nechýba ani kopec napätia.

No ako už asi všetci fanúšikovia Twilight ságy vedia, život Bree nemá, žiaľ, dlhé trvanie. Cullenovci sa nad ňou síce zľutujú a zastanú si jej, no Volturiovci sú neúprosní a druhé šance nedávajú (i keď ja som si taaaak želala, aby chudinku Bree nechali nažive).

Mne osobne sa teda príbeh veľmi páčil a normálne mi bolo ľúto, že Bree bola len takou „chvíľkovou“ postavou.
Ak máte radi Twilight ságu, určite by ste si mali prečítať aj túto novelu 🙂

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *