podnikanie, práca z domu

Chcieť pracovať z domu nestačí

Veľa mamičiek na materskej dovolenke (ale nielen ich) túži nájsť si prácu, ktorú by mohli vykonávať doma. Nečudo, veď práca z domu má nesporne veľa výhod. No mnohí z tých, ktorí by chceli pracovať z domu, robia jednu zásadnú chybu – zostávajú len pri „chcení“. A to žiaľ, nestačí.

Ak chcete pracovať z domu a myslíte to vážne, musíte pre to niečo urobiť. V prvom rade musíte mať jasno, čo by ste vlastne doma chceli robiť. Prekladať? Písať? Dávať hodiny cudzieho jazyka? Opatrovať deti? Alebo niečo doma vyrábať a predávať? Či niečo celkom iné?

Keď už viete, čo by ste chceli robiť, snažte sa aktívne si vyhľadávať ponuky na takúto prácu. Ale pozor – nechoďte na to cez inzeráty sľubujúce ohromné zárobky za pár hodín práce v podobe skladania pier, lepenia obálok, atď. A už vôbec neplaťte za rôzne „úvodné balíčky“ a podobné hlúposti, ktoré bývajú často len ťahačom peňazí z naivných ľudí.

Pozisťujte si tiež všetky potrebné veci ohľadom vykonávania konkrétnej práce na doma. Mamičky na materskej dovolenke to v tomto smere majú zložité, pretože zákony sa neustále menia. Pár telefonátov na príslušné úrady vás však nezabije a hneď budete v obraze.

No a v neposlednom rade nezaháľajte! Ak totiž chcete, ale naozaj CHCETE, pracovať z domu, nestrácajte čas a pracujte. Ak by ste sa chceli zaoberať písaním pre internetové magazíny, píšte. Možno hneď neuspejete, ale pravidelným písaním sa cvičíte a zlepšujete svoje schopnosti. Písať môžete najskôr na svoj vlastný blog (ten môžete mať zadarmo a na rôznych stránkach), na rôzne webové stránky, ktoré síce za články neplatia, no uverejnia vaše články a vy aspoň budete vidieť, aká je na ne odozva.

Nevzdávajte sa po prvých neúspechoch. Niektorí ľudia sa v prvom momente nadchnú a povedia si „áno, budem pracovať z domu“ a možno aj niečo pre to urobia. Lenže ak v priebehu pár týždňov či mesiacov nedosiahnu úspech, aký si predstavovali, vzdajú to. To je častá chyba.

Nemajte nereálne predstavy. Z domu sa pracovať dá, no nečakajte, že budete mať kopec voľna a peniaze vám na účet budú chodiť zadarmo. Mamičky na materskej dovolenke si to musia vedieť pekne zorganizovať, aby stíhali popri deťoch aj pracovať. Ale dá sa to.

Ak niečo chcete (ale vážne CHCETE), musíte si za tým ísť a nesmiete sa vzdávať. Ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša alebo keď sa chce, všetko sa dá:-)

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *